کیک فوری زعفرانی

اگه به خاطر داشته باشین قبلا دستور کیک فوری با ماکروویو رو گذاشته بودم که البته اون کیک کاکائویی بود. این کیک هم به همون شیوه پیخته میشه البته با کمی تفاوت.

 

مواد لازم:

تخم مرغ یک عدد

آرد 4 ق غ

شکر 3 ق غ

ماست معمولی 4 ق غ

روغن مایع 4 ق غ

زعفران دم کرده  یک ق غ

بکینگ پودر نصف ق مربا خوری

وانیل کمی

 

١- مواد خشک (آرد، شکر، بکینگ پودر، وانیل) رو با هم مخلوط میکنیم.

٢- روغن، ماست و تخم مرغ و زعفران رو هم در ظرفی دیگه هم میزنیم.

مواد ١ و ٢ رو با هم مخلوط کرده و حدودا یک دقیقه با دست هم میزنیم.

ظرف مناسب ماکرویو رو انتخاب میکنیم که هم میتونه فنجون باشه هم یه ظرف بزرگتر (توجه کنین که مواد رو تا یک سوم در حجم ظرف بریزین چون اگه بیشتر بشه از ظرفتون خارج میشه)

ظرف کیک رو به مدت ٣ دقیقه برای ظرفای کوچک و ۴ دقیقه برای ظرفای بزرگ داخل ماکرویو با تمام قدرت قرار میدیم. ظرف مورد نظر هم نه نیاز به چرب کردن داره نه آرد پاشی و نه نیاز به گرم کردن ماکرویو. برای تزئین هم میتونین از ظرف خارج کنین هم میشه با همون ظرف سرو کنین.

 

در تصویر پایین من دو مدل کیک فوری پختم و بعد از برش یک درمیون کنار هم گذاشتم و روش رو هم با شکلات تخته ای شیری و خلال پسته تزئین کرده م.

 

  لینک کیک فوری کاکائویی با ماکروویو

 

 

/ 6 نظر / 38 بازدید
محمد

وب خوب داری نوابغی که از ابتدا کودن بودند! http://www.khavaranshop.com/index.php/page/site_news/nid/1798 چه کسی «مستر بین» را کشف کرد؟ http://www.khavaranshop.com/index.php/page/site_news/nid/1797 هشت 8 میلیاردر و غول ثروت در ایران http://www.khavaranshop.com/index.php/page/site_news/nid/1796 ليست هزاران انيميشن http://www.khavaranshop.com/index.php/page/site_news موفق باشی

اوج

شلام بر الی هنرمند [نیشخند] راستی من یه دوست دیگم دارم که اسمش الی هستاااااااااااااااا [بغل] اما اون بر خلاف تو اصلا هنرمند نیست[زبان] اینا کاکائوئه که روششون ریختی !!؟ آخه بنفش میزنه[متفکر]

سلام مواد دسته 2 با همزن بايد زده بشه؟

من درست كردم ولي اصلا پف نكرد.چيكار كنم؟[ناراحت]

شیما

سلام . من این کیک و طبق دستور درست کردم ، اما تو 4 دقیقه نپخت و هیچ تغییری نکرد ؟؟؟